21 Mart 2017

İşte Cinsel Tacizin Belgesi ve İçeriğiİŞTE CİNSEL TACİZİN BELGESİ ve İÇERİĞİ

Acaba Aşağıda Yer Alan Belgeli ve “Tacizci Müdür”ün Attığı Mesajlardan Yayınlanabilir Bir Kısmının İçeriğini Aktaran Haberleri Okuduklarında, Onu Hala Yalanlara Sığınarak Savunmaya Çalışan Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Kravatlı Çemişlerinin, Bazı İdareci ve Öğretmenlerinin Zerre Yüzleri Kızaracak Mı?

Hala Yalan ve İftiralarla Cinsel Taciz ve İstismar İddialarıyla Başlayan Soruşturmayı Karartmaya Çalışan Bu Yetkililer ve İdarecileri Görevde Tutmaya Devam Eden Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Suspus Yöneticilerinin Kılları Kıpırdayacak Mı, Bakalım?

Bu Arada "Varan 1" Başlıklı Haberde, Selçuk Kurt'un Müdür Olarak Atanabilmesi İçin, Onu Çok Seven Birilerince Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ndeki ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ndeki Özlük Dosyasından, "El Çabukluğu Marifet" Misali Yok Edilen Belgesi Var. Her İki MEM Yöneticilerine Kolaylık Olsun, Fazlaca Aramadan Bulsunlar Diye, Aşağıya Ekledim. 

Varan 1
Öğrencilere yeni tacize kapı açılmış

Haymana’da yurtta kalan öğrencilere cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla hakkında soruşturma açılan lise müdürü Selçuk Kurt’un, 2014 yılında Edirne’de de aynı suçtan kınama cezası aldığı ortaya çıktı.
Yayınlanma tarihi: 15 Şubat 2017 Çarşamba, 23:22


 Haymana’da bir lisenin yurdunda kalan öğrencilere cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla hakkında soruşturma açılan müdür S.K.’nin, 2014 yılında Edirne Kız Teknik ve Meslek Lisesi müdür yardımcılığı görevini sürdürürken öğrencisi A.N’yi taciz ettiği gerekçesiyle soruşturulduğu ve kınama cezası aldığı ortaya çıktı. S.K. meslekten atılmak yerine Haymana’da müdür yapılmış.


Tacize uğrayan öğrenciler, ifadelerinde, Kurt’un kendileriyle defalarca cinsel temaslarda bulunduğunu söylediler.

Yönetici olamaz

Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, “İlimiz Merkez Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı S.K.’nin üniversiteye hazırlanan eski öğrencisi A.N’ye 10/01/2014 tarihinde cinsel içerikli ve rahatsız edici mesajlar attığı” konulu soruşturma, 21 Şubat 2014’te başlayıp 4 Haziran 2014’te tamamlanmış.
Raporun sonuç bölümü şöyle: “İlimiz Edirne Merkez Kız Teknik ve Meslek Lisesi müdür yardımcısı S.K.’nin;

A Disiplin yönünden: “Üniversiteye hazırlanan eski öğrencisi A.N’ye 10/01/2014 tarihinde cinsel içerikli ve rahatsız edici mesajlar attığı’’ iddiasının sübuta erdiği, sübuta eren fiilin 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 125/B(d) maddesi “Hizmet dışında devlet memurunun itibar ve güven duygusunu sarsacak nitelikte bulunmak” kapsamında “KINAMA” cezası ile tecziyesi,

B İdari yönden: Mesajların cinsel içerik çağrıştıran sözler ifade etmesi, konunun toplum vicdanında rahatsız edici oluşu, öğrenci ve veliler arasında söz konusu mesaj içeriklerinin öğrenilmesi ya da duyulması durumunda toplum vicdanında telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabileceği, olayın öğretmenlik mesleğinin toplumdaki güvenirliğini olumsuz yönde etkileyebileceği, ayrıca görev yapılan ilde kalınması durumunda müdür yardımcısı S.K. ve ailesinin süreçte yıpranabileceği/yıpratabileceği, belirtilen gerekçelerle yöneticilik görevinin üzerinden alınması, norm kadro esaslarına uygun olarak il dışında branşına uygun bir okula atamasının yapılması.”


 
Cumhuriyet Gazetesi, 15 Şubat 2017 tarihli haber


Varan 2

Ankara'da Tacizle Suçlanan Okul Müdürüne, Bir Dava da Edirne'de Açılmış
3 Mart 2017
Ankara’nın Haymana ilçesinde bir lisenin pansiyonunda kalan erkek öğrencilere ’cinsel taciz’ iddiaları üzerine tutuklanan okul müdürünün Edirne’de de erkek öğrencisine ’cinsel içerikli’ mesajlar attığı ortaya çıktı.


Ankara'nın  Haymana ilçesinde bir lisenin pansiyonunda kalan erkek öğrencilere 'cinsel taciz' iddiaları üzerine tutuklanan okul müdürünün  Edirne'de de erkek öğrencisine 'cinsel içerikli' mesajlar attığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre,  Edirne'de görev yapan S.K.'nın, öğrencisi A.N.'ye telefondan "Görüşemiyoruz. Haftasonu görüşelim" yazması üzerine A.N.,  Antalya'da olduğunu, ders çalıştığını ve dışarı çıkamayacağını yazdı. Yazışmanın devamında S.K., öğrencisi A.N.'ye "Ben sevdiklerimle mesajlaşmayı severim. Mesajlarıma geç cevap yazarsan, ezerim seni. Yiyeceğim seni. Hani çok yakın olacaktın. Konuşmaların çok resmi ve soğuk. Ben seni sarılıp öpeceğim bol bol. Tamam seviyorum seni ezerim" içerikli mesajlar yazdığı mahkeme tutanaklarına yansıdı.

A.N.'nin, lise öğretmeni S.K.'nın, yazışmalarından rahatsız olması üzerine 2014 yılında karakola şikayette bulunduğu belirlenirken, S.K.'nın  Edirne'den tayinini istediği ve  Ankara'nın  Haymana ilçesindeki bir liseye tayin olduğu tespit edildi.

Öğretmen S.K.'nın İl Milli Eğitim Müdürlüğünden kınama cezası aldığı, 2014 yılında  Edirne'de açılan davasının  Ankara'nın  Haymana ilçesinde devam ettiği öğrenildi. - EDİRNE

http://www.sondakika.com/haber/haber-ankara-da-tacizle-suclanan-okul-mudurune-bir-dava-9328746/

Hiç yorum yok: